Esileht / Suur Võidusõit 2014 valiti Soome autoringraja meistrivõistluste parimaks etapiks

Suur Võidusõit 2014 valiti Soome autoringraja meistrivõistluste parimaks etapiks

Möödunud hooajal Pärnu lähedal, Audru vallas asuval auto24ringil korraldatud Eesti ja Soome ühine autoringraja meistrivõistluste etapp valiti 2014. aasta parimaks Soome autoringraja meistrivõistluste etapiks. Rändkarikas anti üle möödunud laupäeval Jyväskyläs toimunud Soome autospordi aastagalal.

Tegu on järjekordse suure tunnustusega Eesti autospordile ja autospordisündmuste korraldajatele, kuna sellise auhinna saamine Soomes, kus võistluste tase on kõrge, on tunnistus heast tööst.

Soome ja Eesti Autospordi Liitude omavaheline koostöö on kestnud aastaid, kui klasside kaupa on pidanud eestlased oma meistrisarja etappi Soomes ja vastupidi. Kuid eelmisel aastal juuni lõpus auto24ringil toimunud Suur Võidusõit 2014 oli seni suurim Soome autoringraja meistrivõistluste etapp Eestis, kui kohal oli suurem osa Soome sarjas sõitvaid klasse. Kahel päeval toimunud autospordisündmus ei keskendunud mitte ainult võidusõitudele. auto24ringile tulnud tuhanded inimesed said lisaks põnevatele sõitudele osa ka suurest koguperelaadast ja laupäeval peetud kontsertidel astusid üles Getter Jaani, Hellad Velled ja Prantsuse diskobänd Ottawan.

„Parim Soome autoringraja meistrivõistluste etapp, selline tunnustus on meile väga suur asi, eriti arvestades Soome enda võistluste korralduse kõrget taset. Meie eesmärk oli tuua raja äärde ka neid inimesi, kes otseselt autospordi fännid pole, pakkudes neile mitmekülgset meelelahutust. Selline perekeskne lähenemine töötas ja nii oli tegevust kõigile pereliikmetele. Ma soovin tänada kogu meie meeskonda, kes tegid palju ja head tööd, et Suur Võidusõit 2014 õnnestuks. Suur Võidusõit 2015 toimub 26.-28. juunil ja on ka tänavu koostöös põhjanaabritega Soome autoringraja meistrivõistluste etapp. Kuna eelmise aasta võistlus oli edukas, saab tänavu näha auto24ringil veelgi rohkem Soome võistlejaid erinevates klassides. Ja kindlasti ei saa me lasta korralduses latti allapoole, eesmärk on seda väärikat rändkarikat Eestis edasi hoida,“ rääkis Suur Võidusõit peakorraldaja Toivo Asmer.

Soome autoringraja meistrivõistluste parima etapi rändkarika pani välja Koiranen GP meeskonna juht Marko Koiranen, tegu on eestlaste jaoks olulise karikaga. See on 2010. aastal World Series by Renault Eurocup 2.0 sarja hooaja viimase sõidu Kevin Korjuse võidukarikas. Korjus sõitis sellel aastal Koiranen GP meeskonnas ja oli ka sarja 2010. aasta võitja.

Suur Võidusõit partnerid